Снятие ломки в Киеве

Безболезненное снятие ломки в Киеве


Центр детоксикації Наркозалежність Отруєння снодійними препаратами

Отруєння снодійними препаратами

Чому люди приймають снодійні? З різних причин, в основі яких лежить занепокоєння і незадоволення. На жаль, снодійні не можуть вирішити жодні проблеми, а можуть тільки сприяти їх посилюванню.

При рідкісному прийомі снодійні не шкодять. Шкідливо, коли людина звикає до цих препаратів, не може контролювати дозу, не пам'ятає, коли приймав ліки минулого разу, а якщо ще запиває його алкоголем - чекай біди. Можливе отруєння снодійними і при свідомому прийомі великої дози препаратів з метою самогубства при емоційному зриві або при хронічному психічному захворюванні.

Прийом яких заспокійливих і снодійних може привести до отруєння?
По-перше, це барбітурати: амобарбитал, буталбитал, пентобарбитал, фенобарбітал, секобарбитал, циклобарбитал, призначаються лікарями із заспокійливою метою, як снодійні, але у великій дозі можуть виявляти наркотичну дію.
Інші снодійні і транквілізатори: бензодиазепины - флунитразепам, нитразепам, темазепам, триазолам, хлордиазепоксид (хлозепид), сибазон (Діазепам), феназепам, оксазепам (нозепам), мезапам, лоразепам, гидазепам, альпразолам.
Похідні піперидину - ноксирон.
Средства алифатического ряда - хлоралгидрат, бромизовал.
Карбаминовый эфир замещённого пропандиола - мепробамат, мепротан.
Производные дифенилметана - амизил.
Транквилизаторы других групп - триоксазин, оксилидин.

Для отруєння снодійними досить прийняти 4-5 разових доз препарату. Смертельною може бути 10-кратна доза.

При отруєнні снодійними хода стає невпевненою, свідомість неясним, таким, що переходить в сон; м'язи спочатку розслабляються, при посиленні отруєння у міру всмоктування пігулок може появлятся гіпертонус, судоми; порушується дихання - стає поверхневим, рідкісним, періодично з'являється посилене неритмічне дихання - пригноблюється дихальний центр. Зникають рефлекси, знижується артеріальний тиск, смерть настає від зупинки дихання.

При підозрі на прийом великої дози снодійних, якщо виникають судоми уві сні або порушується дихання - треба негайно промити шлунок. Для того, щоб потерпілий не захлинувся блювотними масами, голову або усього потерпілого повернути набік. Промити кишковик, дати активоване вугілля, зігріти, викликати лікаря. Лікар проведе подальші маніпуляції і оцінить необхідність госпіталізації.

При тривалому постійному прийомі цих препаратів розвивається звикання до них, поведінка стає асоціальною - з такими людьми важко спілкуватися, у них немає інтересу до навколишнього світу, часто - і до свого життя.

Крім того, у них зростає схильність до травматизму. Одна наша літня сусідка постійно скаржилася на безсоння, і хвалилася, що лікарі виписують їй хороше снодійне. Снодійне на неї діяло вдень і вночі, по під'їзду вона ходила як сомнамбула. Одного дня впала на сходах, зламала стегно, наклали гіпс, лежала удома 6 місяців і померла від пролежнів і сепсису.

Часто зловживають снодійними хворі алкоголізмом. Барбітурати, окрім снодійної дії, викликають ейфоричний стан і люди, що тривало приймають їх, втрачають самоконтроль, розвивається залежність.

Іншим мій знайомий вийшов на пенсію і не знав чим зайнятися. Вдень спав, вночі бився з безсонням. Почав приймати снодійні - то одну пігулку, то дві, то три, то горілочкою їх запилювання, говорив - добре допомагає. Так заснув один раз і не прокинувся.

Відвикати від звички до снодійного важко, як і від будь-якої звички. Виникає порочний круг. Якщо не випити пігулку - важко заснути, а щоб краще заснути - треба збільшити дозу. Причому, залежність виникає фізична, при повній відміні снодійних можливий виражений дискомфорт, нудота, блювота, тремор рук, болі в животі, людина не може спати, розвиваються зорові галюцинації, збудження, можливі судоми, епілептичні припадки, а при неотриманні дози - смерть.

Припинити прийом препаратів можливо, треба зменшувати дозу поступово, скласти план і наслідувати його. Важлива допомога рідних і близьких, необхідно залучати хворого до свого кола інтересів, допомогти знайти цікаве заняття, будь то в'яже серветочок, готування обідів, або написання інтернет-статей для свого блогу: -).

У своїх професійних мемуарах "Про писання", американський письменник Стівен Кинг визнає, що написав деякі свої твори під впливом наркотиків, але зумів позбавитися від цієї залежності, маючи мету в житті.

Додати коментар


 
- Допомога | Детоксикация | Статті фахівців | Карта | Терапія -
Банер